Crochet of the Day

5. Crochet of the Day

Shportë mes lulesh

Shporta me lule, e quajta kështu këtë foto. Eshtë një pjesë e saj për të treguar modelin e punimit te saj.

Rreshti 1: Formohet zinxhiri i përbërë nga pesëmbëdhjetë sytha.

Rreshti 2: Ne rreshtin e parë kemi punim njësh në secilin nga sythat.

Rreshti 3: Formoni 5 sythe zinxhir, 1 syth punim dysh, 2 sythe zinxhir, 1 syth punim dysh *Përsëriteni këtë deri në fund të rreshtit.

Rreshti 4: Formo 3 sytha zinxhir dhe 1 punim dysh kaloje te sythi i tretë, formo dhe 2 sythe te tjere zinxhir dhe 1 punim dysh lidhe te sythi i tretë i zinxhirit me 5 sythe. Dy sythe zinxhir, 1 syth punim dysh, 2 sythe zinxhir përsëri. *Përsërite deri në fund të rreshtit. Përserit rreshtin 3 pastaj rreshtin 4 në vazhdimësi.

Diagrama e modelit

Thank you!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s