Knitting of the Day

2. Knitting of the Day

Projekti i rradhës që kam nisur është një punë me shtiza me një model të veçantë, për këtë arsye mendova që modelin e saj ta publikoja ne këtë rubrikë, për ta ruajtur të arshivuar si serinë e modeleve me shtiza që deshiroj të seleksionoj.

Modeli i marr nga një pjesë e punuar edhe te “Hentesett-i”

Ky është projekti i një shalli pranëveror, me ngjyrë të ëmbël në rozë për në ngjyrë uthulle të hapur.

Fija është prej pambuku, me dimension 3mm

Shtizat janë 3 mm gjithashtu, unë po i punoj me shtiza rrethore, po 3mm.

Kur projekti të përfundoj do ta ripostoj këtu një foto të punës së përfunduar. Uroj të mos zgjasë sepse puna me dorë kërkon kohë dhe dedikim.

Ju falenderoj e rishohemi së shpejti

Have a nice evening! 🌺

2 mendime mbi “2. Knitting of the Day

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s