Knitting of the Day

3. Knitting of the Day

Ky është një jelek fëmijësh me modelin gershet vetëm në pjesën përpara. E nisa me shumë dashuri dhe tani e mban veshur im bir. Eshte punuar bazuar mbi një model të gatshëm. Me shtiza 4 mm dhe me fije 4 mm prej pambuku. Gjithçka është një pasion I frymëzuar nga njerëzit e mi më të… Vazhdoni leximin e 3. Knitting of the Day

Knitting of the Day

2. Knitting of the Day

Projekti i rradhës që kam nisur është një punë me shtiza me një model të veçantë, për këtë arsye mendova që modelin e saj ta publikoja ne këtë rubrikë, për ta ruajtur të arshivuar si serinë e modeleve me shtiza që deshiroj të seleksionoj. Modeli i marr nga një pjesë e punuar edhe te "Hentesett-i"… Vazhdoni leximin e 2. Knitting of the Day

Knitting of the Day

1. Knitting of the Day

Një punim me shtiza 2.5 mm dhe një fije pambuku 3mm ngjyrë e kuqe me shkëlqim. Modeli i punimit quhet modeli gërshet. Projekti është një "mbrojtëse nga i nxehti" që mund të përdoret për gotën, kupën apo filxhanin tuaj. Ajo ju mbron nga i nxehti i çajit apo i kafes suaj të preferuar që mbahet… Vazhdoni leximin e 1. Knitting of the Day

knitting

Shtizat ”Art i Thurjes”

PUNA ME SHTIZA është një tjetër mënyrë e të thururit të fijes. Në punën me shtiza kërkohen të paktën dy shtiza për të bërë të mundur thurjen. Ato mund të përdoren për projekte të ndryshme dhe të madhësive të ndryshme. Në varësi të projektit zgjidhen edhe shtizat e nevojshme. Ato mund të jenë dy, pesë… Vazhdoni leximin e Shtizat ”Art i Thurjes”

crochet · knitting · Lotus Hus

“Si të lexojmë një etiketë?”

How to Read a Yarn Label for Beginners

knitting

”Hentesett”-i

Deri kur provon të bësh diçka me duart e tua, nuk e ke imagjinuar asnjëherë kënaqësinë që do të marrësh pas kësaj. Kisha bërë një plan, të realizoja një dëshirë. Dy ishin ndjesitë që kisha: besim dhe këmgulje. Por si një çekan në kokë më rrinin mijra pikëpyetje dhe qindra supozime, "po sikur mos të… Vazhdoni leximin e ”Hentesett”-i

Lotus Hus

Njihuni me nismën tonë…

Së pari duam t`iu falenderojmë shumë që keni durimin të na lexoni dhe ndiqni, siç është i tillë edhe ky lloj hobi. Ju shprehim mirënjohjen tonë! Faleminderit!Thank you! Takk skal dere ha! Së dyti jeni të mirëpritur të ndani komentet së bashku me ne për sygjerime, kritika, ide mbi gjithçka që mendoni apo dëshironi që… Vazhdoni leximin e Njihuni me nismën tonë…

crochet

Pse është mirë të thurësh?

Kishit dëgjuar që thurja bën mirë për shëndetin? Po, thurja ndikon në shëndetin tonë duke ndihmuar në reduktimin e stresit. E cilësuar si një aftësi me fuqi të larta motivuese gjithëkush që e ka provuar, me siguri e ka përjetuar këtë ndjesi. Gjithashtu, ajo ndihmon shumë në aftësitë motorike të duarve dhe gishtave dhe jo… Vazhdoni leximin e Pse është mirë të thurësh?

crochet

Llojet e fijeve

A e keni menduar ndonjëherë sa lloj fijesh ekzistojnë për të realizuar një punim me shtiza apo grep? Sigurisht që jo, derisa ndokënd duhet ta ketë lidhur puna ndonjëhere. Në rastin tim, të mësoja për llojet e fijeve që përdoren mu desh të hulumtoja shumë e të kuptoja se sa lloje ishin, prej nga vinin… Vazhdoni leximin e Llojet e fijeve